DHI Saç Ekimi

0,0

Kayseri DHI saç ekimi kalem yöntemi diye de anılan bir saç ekimi uygulamasıdır.

Kayseri DHI saç ekimi kalem yöntemi diye de anılan bir saç ekimi uygulamasıdır.  DHI saç ekimi yöntemini FUE saç ekim yönteminden ayıran belirli noktalar vardır. Bu yazımızda size iki DHI saç ekimi yönteminin avantaj ve dezavantajlarından  bahsedeceğiz.

DHI saç ekimi yönteminin avantajarından bahsedecek olursak;

  1. En ilgi çekici avantajıı DHI saç ekimi yöntemi ile yapılan operasyonlarda daha sık saç ekimi yapılabilmektedir. Bu da daha doğal bir görünüm kazanılmasını kolaylaştırıyor.
  2. DHI saç ekimi yöntemi ile operasyon yapıldığında saç köklerinin dışarıda bekleme süresi en aza indirildiği için ekim sırasında ve sonrasında saç kökü kaybı azaltılmış olur.
  3. Var olan saçlara zarar verilmeden, gerekli bölgeye direkt ekim yapma şansı sağlayan DHI saç ekimi, dökülmesi tamamlanmamış kişiler için de artı bir avantaj sağlamaktadır.
  4. DHI saç ekimi yönteminde kullanılan Saç ekim kalemiyle açı ve yön verme kolaylaşmakta ve ekilen saç köklerinin açıları çok daha rahat biçimde belirlenebilmektedir.
  5. DHI saç ekim yöntemi ile operasyon sonrası iyileşme süresi hızı daha yüksektir.

DHI saç ekimi yönteminin dezavantajlarından bahsedecek olursak;

  1. DHI saç ekimi yönteminde her kök alındıktan sonra bekletilmeden ekilmektedir. Dolayısıyla bu köklerin ekilecek alana önceden ekilen kökler ile eşit açı ve yönde yerleştirilmesi tecrübe gerektiren bir durumdur.
  2. DHI saç ekimi Yöntemi çok titiz bir işlem olduğu için aşırı dikkat gerektirir. Bu da tekniğin maliyetini yükseltir.

DHI (Direct Hair Implant) yöntemini FUE yönteminden en belirgin özellik saç köklerine kanal açma işlemi yapılmadan özel uçlu kalem sayesinde deriye ekilmesidir. DHI kalem yöntemi şeklinde de adlandırılır. Donör bölgeye saç kökü almak için hiçbir delik açılmaması kök sayısını çoğaltmakta ve daha fazla ekim yapılabilme imkânı sağlamaktadır. Ekim işlemi FUE yöntemine göre daha uzun ve zahmetlidir. Fakat DHI ile ekim sırasında hasar görmeyen saç derisinin iyileşme süreci daha kısadır.

Operasyon işlemleri kanal açılmaması dışında FUE yöntemi ile aynıdır Donör bölgesine lokal anestezi uygulanır ve saç kökleri özel uçlu bir kalem sayesinde genişletilir ve genişletilen saç kökleri birer birer donör bölgesinden alınır. Alınan greftlar ufak bir ayrıştırma işleminden geçirilerek ayrı ayrı ekime hazır hale getirilir. Saç kökleri özel uçlu bir cihaz ile ekim yapılacak bölgeye eklenir. “Implanter” yani ince ve sivri uçlu yapılı ama yapısı gereği içine basitçe saç kökü yerleştirilebilen bir uca sahiptir. Operasyon devam ederken bir yandan da ayrıştırılan saç kökleri özel uçlu cihaza yerleştirilmekte olması saç köklerinin bekleme süresini en aza indirmektedir.

Hastalarımızın gerekli görmeleri halinde Daha önce saç ekimi yapılmış hastalarımızın röportajlarını seyrettirme veya birebir görüşme olanağı sağlayarak kafanızda kalabilecek sorulara yanıt bulmanızı sağlıyoruz.

Ücretsiz saç muayenesi yaptırmak için sizleri de Ahmet Tektaş Hair Clinic'e bekliyoruz.

DHI Saç Ekimi DHI Saç Ekimi DHI Saç Ekimi DHI Saç Ekimi