Saç Ekimi Fiyatları

Saç Ekimi Fiyatları

SON YAZILAR

Saç Ekimi Fiyatları

0,0

Saç ekimi fiyatları merkezden merkeze değişiklik gösterir. Ayrıca farklı saç ekimi yöntemleri için kullanılan alet ve malzemelere göre de fiyat değişir. Bunun yanında saç ekimi yapılacak kişinin saç yapısı ve nakledilecek saçın özellikleri, saçın niteliği, nakledilecek saç sayısı gibi hususlar da fiyatın belirlenmesinde esas alınır.

Saç ekimi fiyatları kişinin kel bölgesinin alan büyüklüğüne ve saç ekiminde uygulanacak tekniğe göre farklılık göstermektedir. Saç ekimi fiyatı almak için 0541 631 02 34 numaralı telefona whatsapp üzerinden açıklık bulunan bölgenin ve ense bölgenizin fotoğrafını atınız. Saç ekimi fiyatı için uzmanlarımız sizlere en kısa zamanda dönüş yapacaklardır.

Saç Ekimi Fiyatları Belirlenirken

  • Kişinin nakledilecek saçlarının kalitesi,
  • Saçın istenen hale gelmesi için operasyonun kaç seans yapılması gerektiği,
  • Saç ekilecek bölgenin büyüklüğü ve kaç adet saç kökünün gerektiği,
  • Nakledilecek saç köklerinin nakle uygunluğu ve sayısı,
  • Saç ekimi ve nakli esnasında uygulanacak yöntemin maliyeti,
  • Naklin yapılacağı sağlık kuruluşunun büyüklüğü ve yeterliliği,
  • Nakli yapacak uzmanın talep edeceği ücret,
  • Talebe bağlı olarak piyasa tarafından belirlenen ortalama rakamlar,
  • Nakilden önce gerçekleştirilen muayene, tetkik ve tahlillerin maliyeti,
  • Operasyondan sonra, iyileşme sürecinde kullanılacak ürünlerin fiyatları

Gibi faktörler dikkate alınır.

Saç ekimi uygulaması yapıldıktan sonra kişide alerjik reaksiyonlar görülebilir. Diğer yandan saç ekiminin daha sağlıklı sonuç vermesi için saç mezoterapisi uygulaması da yapılmaktadır. Yaklaşık 10 seansta yapılan saç mezoterapisi, saç ekimi gerçekleştirilen merkezde uygulanacaksa fiyata bu maliyet te eklenecektir.

Saç ekimi fiyatları şehirden şehire, merkezden merkeze, hatta uygulamayı yapan uzmana göre farklılık gösterebilir. Kullanılan cihazların ve malzemelerin büyük kısmı ithal olduğu için dövize endeksli alınmaktadır. Bu yüzden artan döviz kurları sebebiyle saç ekimi fiyatları değişebilir. Ayrıca sürekli gelişen saç ekimi teknolojisi ile her gün yeni bir yöntem ve bu yöntemin uygulanmasına yardım eden cihaz ve teçhizat piyasaya sürülmektedir. Yeni teknolojiler de saç ekimi fiyatları konusunda belirleyicidir.

Ancak saç ekimi fiyatları konusunda Dünya’nın en ucuz ülkelerinden birinin Türkiye olduğu bilinmektedir. Türkiye’de gerçekleştirilen saç ekimi operasyonları Avrupa standartlarında olduğu halde, operasyonlar  Avrupa ve Amerika’dakinin yarısından bile daha ucuza yapılmaktadır. Bu yüzden her yıl on binlerce kişi ülkemize saç ekimi yaptırmak için gelmektedir. Özellikle Avrupa ve Arap ülkelerinden saç ekimi yaptırmak için gelen yabancılar, iyi hizmeti çok daha ekonomik fiyata aldıkları için Türkiye’yi tercih etmektedir.

Saç Ekim Fiyatları Yönteme Göre Değişiklik Gösterir

Son yıllarda saç ekiminde iki farklı yöntem uygulanmaktadır. Bunlar FUT ve FUE saç ekimi olarak adlandırılır. FUT tekniği hala uygulanıyor olsa da bir süredir FUE tekniğine talep artmıştır. Çünkü FUT tekniği saç ekimi yapılacak kişi açısından da uygulamayı yapan uzman için de zor ve zaman alan bir yöntemdir.

FUE tekniği ile yapılacak saç ekimi işleminde fiyatı belirleyen ana unsur nakledilecek greft sayısıdır. Eğer nakle uygun greftlerin sayısı fazla ise fiyatta buna bağlı artış gösterir. Bu tamamen donör olarak kullanılabilir greft sayısına ve kafadaki açıklığın büyüklüğüne bağlı değişir. Bazı operasyonlarda 2000 greft ile istenen sonuç alınabiliyorken, kimi uygulamalarda 8000 greft nakli gerekebilir. Bu tür kriterler sebebiyle saç ekimi fiyatları kişiden kişiye farklı rakamlara ulaşabilir.

Saç Ekimi Fiyatları İçin Farklı Standartlar

Saç ekiminde nakledilecek greft sayısına göre fiyat belirlemesi yapılmaması sebebiyle hastaların mağduriyetleri söz konusu olmaktadır. Çünkü greft sayısı verilmediği, paket fiyat olarak tanıtım yapılan uygulamalarda hastanın ihtiyacı olan kadar değil minimum müdahale yapılmaktadır. Uygulamadan beklenen sonuç alınamadığı gibi yeni bir uygulama gerekeceğinden hasta hem zaman kaybı yaşamakta hem de ikinci uygulama ile beraber çok daha fazla ücret ödemek zorunda kalmaktadır.

Bu yüzden en sağlıklı olanı, açık bölgeye ve alınabilecek greft sayısına göre greft hesabı yapmak ve çıkacak ücreti nakledilen grefte göre hesaplamaktır. Bu hem tek seferde uygulamanın gerçekleştirilerek saç çıkma sürecinin başlamasını, hem de operasyondan beklenen sonucun tam olarak karşılanmasını sağlar.

Saç ekimi yaptıracaksanız, saç ekimi fiyatları konusunda yaptığınız araştırmaya uygulamanın kapsamını da eklemeniz en doğrusudur. Çünkü saç ekimi operasyonu yapılan merkezler için hazırlanan bir fiyat listesi bulunmamaktadır. Her kurum farklı fiyatlarda bu uygulamayı gerçekleştirmektedir. Bu yüzden yapmanız gereken en akıllıca şey saç ekimi fiyatları konusunda en ekonomik olan merkezi bulmak değil, operasyonun yöntemi ve kapsamı olmalıdır.

Bulunduğunuz şehirde saç ekimi yapılan bir kuruluş yoksa sizin için en uygun olan şehirdeki bir merkezle görüşerek fotoğraflarınızı gönderip yaklaşık bir fiyat teklifi isteyebilirsiniz. Size verilecek fiyatlar ortalama bir hesap ile olacaktır. Ancak net fiyat operasyondan hemen önce ortaya çıkar. Çünkü tam olarak ihtiyaç duyulan greft sayısı uygulama esnasında belirlenmektedir.

Saç ekimi konusunda bir karar verdiyseniz bu kriterlere göre bir araştırma yaparak sizin için en uygun yöntem ve merkezi belirleyebilirsiniz.

WhatsApp icon Instagram icon
×