DHI Saç Ekimi | Ahmet Tektaş | Kayseri Saç Ekimi

DHI Saç Ekimi

Bu köklü bir saç ekimi yöntemi olmakla birlikte, son beş yılda yaygınlaşan ve hastalara kısa sürede sağlıklı ve gür saçlar sağlayan DHI sac ekimi yöntemi kullanılarak doğrudan saç ekimi yapılmaktadır.

En son teknolojileri kullanan bu nâkil yönteminin diğer yöntemlere göre başka avantajları da vardır.

DHI Saç Ekimi Nedir?

DHI saç ekimi teknolojisi ile saç ekiminin en önemli özelliği dikiş, yara izi veya kesi gerektirmemesidir. Bu tekniğin amacı, başın arkasından ekilen greftlerin dışarıda kaldığı süreyi minimuma indirerek köklerin daha sağlıklı ve güçlü olmasını sağlamaktadır.
Donör bölgeden ekilmek için alınan greftler / saç kökleri, FUE tekniğindeki gibi kanal açmak yerine kanal açılmadan, açıklık bulunan bölgeye nâkil edilir.
Ekim yapılacak alanda delik açılmaması ekilebilecek kök sayısını arttırmakta ve daha yoğun ekim yapılmasına olanak sağlamaktadır.

Geleneksel FUE teknolojisi ile karşılaştırıldığında bu teknoloji daha zahmetli ve zaman alıcıdır, diğer yandan kesi olmadığı için daha hızlı bir iyileşme süreci sağlayabilir.
Bu yöntemle saç ekiminin en önemli özelliği greftlerin dışarıda ekilmesi gereken süreyi en aza indirerek daha sağlıklı ve güçlü hale getirmesidir. Ekilecek saç bölgesinde herhangi bir kanal açımı yapılmaz ve saç kökü, ağrısız ve acısız bir şekilde özel bir uç ile doğrudan kafa derinize yerleştirilir.

DHI Tekniği ile Saç Ekimi

DHI teknolojisi, başta Türkiye olmak üzere dünya çapında sadece birkaç saç ekim merkezinde uygulanabilmektedir. Bu, saç ekimi alanında FUE teknolojisinin yeni ve çok özel teknolojilerinden biridir.

DHI Saç Ekimi Tekniği Nasıl Uygulanır?

Standart FUE teknolojisi kullanılarak, greft / folikül ünitesi (saç kökü) saç ekiminde tek bir kategori altında sınıflandırılır. Greft daha sonra özel bir iyileşme sürecine tabii tutulur ve daha sonra uzman tarafından ekilir ve ekilecek greft açık kök kanal veya kesi içerisine yerleştirilir.
DHI teknolojisi, nâkil işleminin tek tek tamamlandığı bir teknoloji olarak tanımlanabilir. DHI teknolojisi şerit kesme teknolojisinden farklı olarak kesi üretmez. Saç ekimi, çok ince bir iğne ile saçın doğal çıkış açısına göre tek tek dairesel bir doğal kanal oluşturularak gerçekleştirilir. Özel iğne sayesinde greftler istenilen sıklıkta birbiri ardına yerleştirilebilir.

DHI Saç Ekimi Operasyonu Kimlere Uygulanır?

DHI saç ekimi, saç ekimi yaptırmak isteyen herkese uygulanabilir. Saçlarını tıraş etmeden ekim yaptırmak isteyen hastalar önce DHI teknolojisini düşünebilirler. Diğer tekniklerin kullanıldığı saç ekiminde daha çok sayıda greft kullanılabilir. Bu bakımdan DHI olduğundan şüphelenilen hastalarda hastanın ihtiyaç duyduğu greft sayısı dikkate alınmalı ve operasyonu yapan uzman tarafından belirlenmelidir. Saç ekimi seçimi yapılırken size en iyi şekilde bakabilecek ve operasyondan sonra yanınızda kalacak bir klinik seçmek en önemli faktördür.

DHI Saç Ekim Fiyatları

DHI saç ekimi operasyonu uygulandığı klinik veya hastaneye göre farklılıklar göstermektedir. Bu yöntemin uzun sürmesi ve iş gücü fazla olmasından kaynaklı maliyeti saç ekimi yöntemlerinden fazladır.

DHI tekniği ile saç ekim işleminin avantajları

Bu teknolojinin temel avantajı sağladığı yoğunluktur. Santimetrekare başına 40 ila 60 greft ile şerit / enine kesi tekniğinin iki katı yoğunluk sağlar. Bu yoğunluk, dökülen bölgeniz için büyük bir fırsat sağlar.

Saçın doğal büyüme açısına bağlı olarak, saç ekimi yapılacak bölge farklı açılardan saç ekimine imkân sağlar ve hassas bölgelere (saç çizgisi gibi) uygulandığında daha doğal bir görünüm sağlayabilir ve daha başarılı sonuç.

DHI saç ekimi teknolojisi ince uçlu iğneler kullandığı için yara izi oluşumu riskini en aza indirebilir. Tek tek uygulanması gereken çok hassas bir teknik olduğu için saç ekim merkezlerinde alanında uzman ve son derece başarılı bir ekip görev alır. Saç ekiminde DHI teknolojisinin kullanıldığı saç tasarımı en doğal ve başarılı sonuçlara ulaşmıştır. Bu, doğal saça en yakın son saç ekim teknolojisidir.

Özel iğnelerin kullanılması nedeniyle yara izi oluşma riski düşük, saç yoğunluğu yüksek ve iyileşme oranı yüksektir.

Hastalarımızın gerekli görmeleri halinde Daha önce saç ekimi yapılmış hastalarımızın röportajlarını seyrettirme veya birebir görüşme olanağı sağlayarak kafanızda kalabilecek sorulara yanıt bulmanızı sağlıyoruz.

Ahmet Tektaş Hair Clinic uzman ekibinin güncel teknolojiyi kullanarak titizlikle uyguladığı DHI saç ekimi tekniği hakkında detaylı bilgi almak için bizimle hemen iletişime geçin.

DHI Saç Ekimi DHI Saç Ekimi DHI Saç Ekimi DHI Saç Ekimi
WhatsApp icon Instagram icon
×