Sakal Ekimi | Ahmet Tektaş | Kayseri Saç Ekimi

Sakal Ekimi

Erkeklerin sakal bölgesinde farklı nedenlerden dolayı sakal çıkmayabilir. Bu durum estetik olarak şekil bozukluğuna neden olmasından dolayı rahatsız eder. Sakal ekimi, bu gibi durumlarda kesin çözüm veren uygulamalar arasında yer alır. Sakal ekimi sayesinde seyrek sakal ya da çıkmayan sakal bölgelerine kesin çözüm getirmek mümkündür. 

Sakal ekimi 20 ila 22 yaş aralığından itibaren gerçekleştirilir. 

SAKAL EKİMİ NASIL YAPILIR?

Sakal ekim işleminde, sakalın gereksiz kısımlarında yer alan sakallar alınarak, seyrek bölgelere ekim gerçekleştirilir. Elmacık kemiği üzerindeki gereksiz kıllar alınarak ihtiyaç duyulan başka bir alana ekilir. Bölgesel sakal kaybın durumlarında, çevredeki sakal sıklığına göre uygun ekimler gerçekleştirilir. Modern sakal ekimi işleminde, lokal anestezi işlemi uygulanır ve kişi nakil sırasında acı hissetmez. Sakalı tümüyle olmayan kişilerde kişinin isteğine bağlı olarak 1000-3000 kök arasında ekim yapılır. 

 

Sakal ekimi uygulandıktan sonra pıhtılaşmış kan nedeni ile ekim yapılan bölge kırmızı olarak görülür. Ancak bu görüntü 24 - 48 saat sonra yapılan temizleme ile normal hale döner. Vücuda yeni ekilen sakal kökleri besleneceği için ekilen yerlerde kanlanmalar oluşması normaldir. Bu kanlanmalar 1-2 hafta içerisinde ortadan kalkar. Ekimden sonra uzamaya devam eden sakal ve bıyık 15. günden sonra makas ile kısaltılabilir ya da uzatılabilir. Köklerin tamamıyla tutunması adına ilk tıraş 1 ay sonra yapılması tavsiye edilir. Yeni sakallar düzenli ve dikkatli tıraş olunması ile güçlenerek tüy şeklinde setleşecektir.

Hastalarımızın gerekli görmeleri halinde Daha önce sakal ekimi yapılmış hastalarımızın röportajlarını seyrettirme veya birebir görüşme olanağı sağlayarak kafanızda kalabilecek sorulara yanıt bulmanızı sağlıyoruz.

Ücretsiz sakal muayenesi yaptırmak için sizleri de Ahmet Tektaş Hair Clinic'e bekliyoruz.

Sakal Ekimi Sakal Ekimi
WhatsApp icon Instagram icon
×