Fue Saç Ekimi | Ahmet Tektaş | Kayseri Saç Ekimi

FUE Saç Ekimi

FUE saç ekimi ameliyatı, günümüzde sıklıkla saç dökülmesine kalıcı bir çözüm olarak kullanılan saç ekim işlemidir. Neredeyse bu işlem herkes tarafından yapılmakta. Herkes tarafından yapılsa da başarı oranı aynı şekilde yüksek puanlar almıyor. Ne yazık ki birçok saç ekim merkezi ve uzmanı, yani bu işte uzmanlaşan kişiler saç ekimi teknolojisinin gelişimini takip etmemiştir.

Saç Ekim ekipmanlarından birini satın alan herkes saç ekimi yaptığını söyleyebilir. Bu noktada, iş hastalara kalıyor. Saç ekimi çok önemli bir operasyondur, geri dönüşü ve modifikasyonu zordur. Saç ekimi ameliyatını mutlaka araştırmalı ve doğru kararı vermelisiniz. Peki saç ekim uzmanı ve merkezi seçmeden önce nelere dikkat etmelisiniz?

FUE Saç Ekimi Tasarımı ve Ön Saç Çizgisi

FUE Saç Ekimi uzmanları, saç tasarımını ve ön çizgisini nasıl belirleyeceğini ve saç yoğunluğunu nasıl belirleyeceğini doğru bir şekilde tasarlamalıdır. Saçın ön kısmının nasıl girinti ve çıkıntı yaptığını ve saç yoğunluğunun azdan fazlasına nasıl arttığını bilmelisiniz.

Saç Ekimi uzmanınızı ve merkezinizi referanslara göre seçmenizde, tasarımla ilgili ayrıntılı bilgi alarak Saç Ekimi örneklerini görebilirsiniz.

Saç Ekimi Sonuç Görsellerimiz İçin Tıklayınız.

Saç Köklerinin Çıkış Yönünün Doğru Belirlenmesi

Saç ekimi operasyonlarında genel olarak iki farklı teknik kullanılmaktadır. Bunlardan biri FUT teknolojisi, diğeri ise FUE teknolojisi kullanılarak yapılan saç ekim yöntemidir. Geleneksel bir teknoloji olarak kabul edilen FUT teknolojisi günümüzde pek popüler değil. Aksine FUT teknolojisine göre birçok avantajı olan FUE teknolojisi daha çok tercih edilmektedir.

FUE saç ekiminde genellikle saç dökülmesinin en az olduğu ense bölgesindeki saç köklerinin saçlı derinin kel bölgesine aktarılmasıyla gerçekleştirilir. Ense bölgesinden ekilen saç köklerinin uzunluk ve yönlerine göre uygun şekilde ayrılması gerekir. Tüm süreç boyunca elde edilen saç köklerinin hiçbir şekilde zarar görmemesi çok önemlidir.

Ekilecek saç köklerinin ayrılması tamamlandıktan sonra kelliğin başladığı bölgedeki (saç ekiminin yapılacağı bölge) saç kökü kanalı açılmaya başlar. Ayrılan saç köklerini tek tek bu açık kanallara koyulur. Saç ekimi sürecindeki en önemli aşama budur. Bu alandaki profesyonel uzmanlar, doğallık için çok titiz davranmalıdırlar. Tabii bunun için saçın ön çizgisi, alın etrafındaki yoğunluk ve saç köklerinin yönünün doğru bir şekilde tamamlanması gerekir.

Ekilecek Saç Köklerinin Ense Bölgesinden Alınmasının Nedeni

Ense bölgesindeki saçlar testosterona duyarlı olmadığı için dökülmeyecektir. Ense bölgesindeki saç kökleri dökülmeye duyarlı olmadıkları için tercih edilmektedir. Boyun bölgesindeki kıllar farklı hastalıklardan dolayı dökülürse veya yetersiz kalırsa vücudun farklı bölgelerinden (göğüs gibi) saç kökleri alınabilir.

FUE Saç Ekimi İşlemi Sonrası

FUE saç ekiminden sonra ekilen saç köklerinden çıkan saçlar ortalama bir ay boyunca dökülür. Saç ekiminde bu çok önemli bir süreçtir. Bu sürece şok dökülme adını vermekteyiz. Bu dökülme işleminden sonra 5 ay içerisinde ekilen köklerde yeni saçlar kalıcı olarak çıkacaktır. Kullanılan teknolojinin özelliklerine göre ekilen saç köklerinin verimi yaklaşık% 90'dır.

İlk yıkama işlemenizi merkezimizde gerçekleştirmekteyiz.

FUE tekniğinin avantajları

Saç ekimi operasyonu, tıbbi olarak erkek tipi saç dökülmesi olarak bilinen androgenetik alopesi yaşayan kişiler için etkili ve kalıcı bir çözümdür ama
bunun dışında yara izleri olanlar ya da çeşitli saç hastalıkları ile saç kaybına uğrayan kişiler de bu operasyonu rahatlıkla yaptırabilir.

FUE Saç Ekimi Fiyatları

FUE saç ekimi işlemi için sabit bir ücret sistemi yoktur. İşlemin fiyatı kişiye ve kullanılan teknolojinin kalitesine göre değişmektedir.

Alınacak ve ekilecek saç kökü sayısı ve uygulanacak işlemin kişiliği fiyatlandırmada belirleyici rol oynar.
İnceleme sırasında saç ekim merkezi, ekilecek saç sayısı, önerilen teknik ve diğer faktörlere göre saç ekimi fiyatını belirleyecektir. Bu aşamadan sonra hasta saç ekimi işlemine geçmeye karar verir.

Hastalarımızın gerekli görmeleri halinde Daha önce saç ekimi yapılmış hastalarımızın röportajlarını seyrettirme veya birebir görüşme olanağı sağlayarak kafanızda kalabilecek sorulara yanıt bulmanızı sağlıyoruz.

Ahmet Tektaş Hair Clinic uzman ekibinin güncel teknolojiyi kullanarak titizlikle uyguladığı FUE saç ekimi tekniği hakkında detaylı bilgi almak için bizimle hemen iletişime geçin.

FUE Saç Ekimi FUE Saç Ekimi FUE Saç Ekimi FUE Saç Ekimi FUE Saç Ekimi FUE Saç Ekimi FUE Saç Ekimi FUE Saç Ekimi
WhatsApp icon Instagram icon
×