PRP Destekli Saç Ekimi | Ahmet Tektaş | Kayseri Saç Ekimi

PRP Destekli Saç Ekimi

PRP Destekli Saç Ekimi Saç ekimi esnasında yapılan PRP, ekim işleminin ardından yara iyileşmesine ve saç büyümesine hız kazandırmak hedefiyle uygulanan bir yöntemdir. Saç ekimi ardından PRP uygulanan kişilerde, yara iyileşmesi oldukça kısa bir sürede gerçekleşir. Ameliyat ardından ortaya çıkan kırmızı nokta ve kabuklanmalar oldukça çabuk bir şekilde ortadan kalkar ve ekilen köklerin saç uzatma potansiyeli artar.

PRP; olması gerekenden oldukça fazla trombosit barındıran, kişinin kendi doğal plazma sıvısı anlamına gelmektedir. PRP’de uygulanan ise, kişinin kendi kanı olmaktadır. Kişiden alınan kan laboratuvarda özel cihazlar ile plazmalarına ayrılır. Ayrıştırılan bu plazmalar güçsüz saç köklerinin bulunduğu ihtiyaç duyulan bölgelere enjekte edilir. Enjekte edilen ‘platelet’ adı verilen bu vitaminler, kendi kanınızda bulunduğundan dolayı herhangi bir alerjik reaksiyona neden olmaz.

PRP saç tedavisi yönteminde; saçlarıyla ilgili sorun yaşayan kişilerden elde edilen 10 cc ölçeğindeki kan, laboratuvar koşullarında ayrıştırılır ve plazma elde edilir. Sağlanan bu kırmızı kanda bulunan; akyuvarların, trombositlerin, pıhtılaşma etkenlerinin ve PGF’lerin spesifik bir uygulamaya tabii tutulmasıyla PRP tedavisi için ihtiyaç duyulan plazma hazır hale getirilir.

PRP tedavisinde uygulanan bu yöntem yaklaşık olarak 30 dakikada tamamlanmaktadır. PRP uygulaması sırasında herhangi bir acı ya da ağrı hissetmezsiniz. Uygulamanın ardından gerçekleştirilen operasyona dair herhangi bir yara ve iz oluşmaz. Hazırlanan plazmanın saç derisine enjekte edilmesinin ardından kişi, günlük yaşantısına geri dönebilir. Hastaya uygulanması oldukça pratiktir ve güvenlidir.

·  PRP destekli FUE uygulaması: Saç ekimi ardından saç köklerin kalıcılığını sağlamak.

·  Saç ekimi ardından iyileşmeyi oldukça kısa bir sürede tamamlamak.

·  Saç ekimi ardından yeni ekilen saç köklerini gençleştirmek ve canlandırmak.Saç köklerinin verici donör bölgeden elde edilmesi ve alıcı bölgeye transferi esnasında belirli bir zaman geçmektedir. Bu geçen zaman sırasında saç köklerinin hayatta kalmasını sağlanmak, oldukça önem teşkil eder.

Hastalarımızın gerekli görmeleri halinde Daha önce saç ekimi yapılmış hastalarımızın röportajlarını seyrettirme veya birebir görüşme olanağı sağlayarak kafanızda kalabilecek sorulara yanıt bulmanızı sağlıyoruz.

Ücretsiz saç muayenesi yaptırmak için sizleri de Ahmet Tektaş Hair Clinic'e bekliyoruz.

PRP Destekli Saç Ekimi PRP Destekli Saç Ekimi PRP Destekli Saç Ekimi PRP Destekli Saç Ekimi
WhatsApp icon Instagram icon
×