Ön Saç Çizgisi Tasarımı | Ahmet Tektaş | Kayseri Saç Ekimi

Ön Saç Çizgisi Tasarımı

Hastalar, özellikle genç hastalar, sıklıkla düşük, düz saç çizgileri talep ederler. Saç ekimi ameliyatı kararı alan hastaların mümkün olan en düşük yaş grubundaki ön saç çizgisi tasarımını istemeleri aslında gayet anlaşılır bir durumdur. Fakat bu istek her yaş grubu için uygun bir tasarım olmamaktadır.  Bu nedenle yaşa uygun bir saç çizgisi yaratılması daha doğal bir görünüm sağlayacaktır.

Hatırlanması gereken ilk şey, düşük düz saç çizgilerinin modern saç ekimi teknikleriyle başarılı bir şekilde yeniden yaratılabileceğidir. Özellikle 1 saçlı yani “tekli” foliküler ünitelerin, frontal saç çizgisinde kullanılarak geriye doğru çoklu saç foliküler ünitelerin kullanılarak doğal görünüm elde edilebilir. Ancak, teknik olarak yapılabilir olması, mutlaka uygulanması gerektiği anlamına gelmez.

Ön saç çizgisi tasarımı çok düşük olmamalıdır

Çok düşük, düz saç çizgileri oluşturmakta birkaç sorun var:

Tüm hastaların sınırlı sayıda donör folikülü vardır ve saç dökülmesi ilerleyici bir durumdur. Bir hasta saç çizgisi ile çok alçak ve düz başlarsa ve kafa derisinin diğer alanlarında incelme devam ederse, hastanın greft bitmesi ve kafa derisinin ek kısımlarını tedavi etme kabiliyetine sahip olmaması ihtimali vardır. Alçak, düz bir saç çizgisinde çok fazla greft kullanılması ve yeni çıkarılan bölgeler için foliküllerin tükenmesi olgusu “önden yükleme” olarak adlandırılır ve bu gerçek bir sorundur.

Ön saç çizgisi tasarımı yaşa uygun olarak yapılmalıdır

Saç ekimi kalıcıdır ve genç bir hastada iyi görünen düşük düz bir saç çizgisi doğal görünebilir veya o hasta yaşlandıkça da iyi görünebilir. Bir saç çizgisi oluştururken amaç, 25 yaşında iyi ve uygun görünecek tasarımın 65 yaşında da uygun görünecek şekilde tasarlanmasıdır. Nakledilen ön saç çizgisi tasarımı değişmeyecektir, bu nedenle akılda tutulması gerekir.

Ön saç çizgisi tasarımı doğal girintilere sahip olmalıdır

Saç çizgileri doğal olarak kusurludur. Saç dökülmesi çok az olan kişilerde bile düzensizlikler, hafif durgunluk alanları ve farklı yükseklikler vardır. Nakledilen bir saç çizgisi düşük, düz bir şekilde çok mükemmel bir şekilde oluşturulursa, doğal görünmeyebilir.

Hatalı ön saç çizgisi tasarımının restorasyonu zordur

En önemlisi saç ekiminde daha yüksek bir saç çizgisini düşürebilirsiniz, ancak daha düşük bir saç çizgisini yükseltmek çok zordur. Hasta şimdi daha yüksek bir saç çizgisi alırsa ve saç dökülmeleri kalıcı olarak dengede kalırsa saç çizgisi, ek nakillerle kolayca azaltılabilir. Ancak, saç çizgisi başlamak için çok düşük oluşturulmuşsa ve hasta bunu geri almak istiyor ya da geri istiyorsa, süreç zordur ve her zaman başarılı olmaz.

Ön saç çizgisi kişiye özel yapılmalıdır

Ancak, genellikle en iyi yol, başlangıçtan itibaren “yaşa uygun” bir saç çizgisi oluşturmaktır. Bu, bir hastanın yüzünü yeniden şekillendiren ve uygun oranlar yaratan ve “iyi yaşlanmaya” devam edecek doğal bir yaklaşımı tarif eder ve 65 yaşında da iyi görünen bir saç çizgisidir. Ön saç çizgisi tasarımının kişiye özel olarak planlanması çok önemlidir. Çünkü saç ekimi dünyasında “herkese uyan tek bir tasarım” yoktur.

Hastalarımızın gerekli görmeleri halinde Daha önce saç ekimi yapılmış hastalarımızın röportajlarını seyrettirme veya birebir görüşme olanağı sağlayarak kafanızda kalabilecek sorulara yanıt bulmanızı sağlıyoruz.

Ücretsiz saç muayenesi yaptırmak için sizleri de Ahmet Tektaş Hair Clinic'e bekliyoruz.

Ön Saç Çizgisi Tasarımı
WhatsApp icon Instagram icon
×