Saç Mezoterapisi | Ahmet Tektaş | Kayseri Saç Ekimi

Saç Mezoterapisi

Çok bilinen ve uygulanan yöntemler arasında yer alır. Saçın ihtiyacı olan vitamin, mineral ve aminoaist karışımlarının ince uçlu iğneler ile saç derisine enjekte edilmesi olan mezoterapi, saç köklerini besler dökülmeyi durdurur, saç tellerini kalınlaştırır daha parlak ve canlı görünmesini sağlar.

Saç mezoterapisi ve özel masaj ile uygulandığında, harika sonuçlar vermektedir.  Saçlar ozonlanmış buhar yardımı ile yumuşatılır ve mezoterapiye hazır hale getirilir.  Bu uygulama saç derisinde ağrı hissetmeyi en aza indirecektir. Bu işlemin ardından, saçın yapısında bulunan vitamin mineral dolaşım arttırıcı ve lokal anaestezik karışım hazırlanır.  Bu karışım saç mezoterapi tabancasına yerleştirilir. Bu tabanca bilgisayara bağlı olup her tetiğe basıldığında deriye ne kadar miktar ilaç verileceğine karar verilir. Bu tabanca sayesinde ilaç tüm saçlı deriye kolaylıkla dağıtılır.

Mezoterapi uygulamasında bütün alan tarandıktan sonra, özel bir yağ karışımı ile saçlı deri sıvanır ve gözenekler ilacı bir miktar içeride tutması üzere kapatılmış olur. Mezoterapi sonrasında saçların yıkanmaması, ıslatılmaması ve herhangi bir ilaç sürülmemesi gerekir. 

Seanslar halinde gerçekleştirilen mezoterapinin her bir seansı 40 dakika sürmektedir. İlk 4 seans haftada 1, son 4 seans on beş günde 1 kez yapılmaktadır. Tedavisi gerçekleştirilen kişilerde belirtiler, genellikle 5 haftadan sonra gözlemlenmeye başlar. Özellikle mevsim geçişlerinde saç mezotetapisi yapmak oldukça faydalıdır. Enjekte edilen sıvının içerisinde vitaminler ve besin maddeleri yer almasından dolayı, genellikle herhangi bir yan etki ya da allerjik reaksiyon meydana gelmez.

Hastalarımızın gerekli görmeleri halinde Daha önce Mezoterapi Tedavisi yapılmış hastalarımızın röportajlarını seyrettirme veya birebir görüşme olanağı sağlayarak kafanızda kalabilecek sorulara yanıt bulmanızı sağlıyoruz.

Ücretsiz saç muayenesi yaptırmak için sizleri de Ahmet Tektaş Hair Clinic'e bekliyoruz.

Saç Mezoterapisi Saç Mezoterapisi Saç Mezoterapisi Saç Mezoterapisi
WhatsApp icon Instagram icon
×