Tıraşsız Saç Ekimi |Ahmet Tektaş| Kayseri Saç Ekimi

Tıraşsız Saç Ekimi

Saç ekimi yaptırmak isteyenlerin en çok çekindikleri konudan biri tıraşlama gerekiyor olmasıdır. Bu nedenle saç ekiminden vazgeçenler  olmaktadır. Artık gelişen teknoloji ile hayatımıza giren ve saçların kazınmadan tıraşsız olarak ekimi, FUE yöntemi ile gerçekleştirilmektedir. Erkeklerin saç dökülmelerinde körfez dediğimiz bölgelerdeki açıklıklar, zamanla tepe bölgesine ilerler ve tepe kısmı açılmaya başlar. Böylesi durumlarda saçların tamamının tıraş edilmesine gerek yoktur. Seyrelmenin olduğu saçların aralarına tıraş etmeden FUE yöntemi ile saç ekimi yapılabilmektedir.

Tıraşsız Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

 Tıraşsız saç ekimi donör bölgeden saçların alınması ve dökülme yaşanan alana ekilmesi işlemidir. Daha önce tıraş edilerek yapılan bu yöntem, artık kök alım yöntemi ile yeni bir boyut kazandı. FUE yöntemi ile saçlar kesilmeden kanal yöntemi ile nakil edilir ve işlem gerçekleştirilir. Özellikle ense bölgesinde bulunan saçların yaklaşık 4 cm kadar uzun olan bölümleri birer parmaklık 2 şerit tıraş edilir. Uzun olan saçlar ile tıraşlı bölge kapatılır. Ekim bölgesi küçük olan alanlarda daha çok tercih edilen tıraşsız saç ekimi için kadın ve erkeklerde FUE tekniği tercih edilir. FUE saç ekimi sonrasında herhangi bir iz yara oluşmaz. Uzmanlar işlem sonrası saçların korunması ve yıkanması hakkında gerekli detayları paylaşırlar. Ekilen saçların büyümesi doğal süreçte gerçekleşir. 3 aylık süreçte uzamaya başlarken 6 ayda bu oranda artış gözlemlenir.1 yıl sonunda asıl sonuç ortaya çıkar ve istenilen şekil verilip uzatılabilir.

Kısa saçlı erkek ve kadınlarda tıraşsız saç ekimi

Saç uzunluğu yaklaşık 4 cm olan erkeklerde ve kısa olan kadınlarda ense bölgesi birer parmak kalınlığında iki yatay şerit halinde tıraş edilir. Üst kısımdaki uzun saçlar tıraş edilen bölgeyi kapladığından işlemin yapıldığı fark edilmez. FUE tekniği ile traş edilen bölgeden toplanan saç kökleri, safir FUE saç ekimi tekniği ile saç dökülmesi ve seyrekleşmenin meydana geldiği bölgeye ekilir. Sapphire FUE tekniğinin böylesine başarılı sonuçlar vermesini sağlayan kalem şeklindeki safir cevheri, çok küçük alanlarda çok küçük ve yoğun kanalların açılmasına olanak sağlar. Sapphire FUE saç ekimi sayesinde parmak ucu kadar bölgeye yaklaşık 40 kök ekilebilir. Saç dökülmesinden muzdarip erkekler, sosyal hayattan kimsenin haberi olmadan ve kopukluk yapmadan çok rahat bir şekilde yapılan tıraşsız saç ekimi ile 6-7 ay sonra doğal, gür ve sağlıklı saçlara kavuşabilirler.

Uzun saçlı kadınlarda ve erkeklerde tıraşsız saç ekimi 

Uzun saçlı kişiler için oldukça uygun bir yöntem olan ve uzun saçlı kadın ve erkeklerin tercih ettiği traşsız saç ekiminde donör bölge denilen ense kısmında pencere şeklinde küçük bir alan traş edilir. Saçlar ense bölgesini kaplayacağı için bu bölgenin tıraş edildiği fark edilmez. FUE tekniği ile traş edilen bölgeden toplanan saç kökleri safir FUE saç ekimi tekniği ile saç dökülmesi ve seyreklik olan bölgeye ekilir. Tüm dünyada yaygın olarak kullanılan kalem formundaki safir cevheri, safir FUE saç ekiminde böylesine başarılı sonuçlar sağlayarak dar alanlarda çok küçük ve yoğun kanalların açılmasına imkan verir. Sapphire FUE saç ekimi sayesinde parmak ucu kadar bölgeye yaklaşık 40 kök ekilmesi mümkündür. Kadınlarda saç ekimi denilince ilk akla gelen yöntem olan traşsız saç ekimi teknolojisi, saç dökülmesi yaşayan kadınların sosyal hayattan çıkarmadan 6-7 ay içerisinde doğal, gür ve sağlıklı saçlara sahip olmalarını sağlar.

Hastalarımızın gerekli görmeleri halinde Daha önce saç ekimi yapılmış hastalarımızın röportajlarını seyrettirme veya birebir görüşme olanağı sağlayarak kafanızda kalabilecek sorulara yanıt bulmanızı sağlıyoruz.

Ahmet Tektaş Hair Clinic uzman ekibinin güncel teknolojiyi kullanarak titizlikle uyguladığı Tıraşsız saç ekimi tekniği hakkında detaylı bilgi almak için bizimle hemen iletişime geçin.

Tıraşsız Saç Ekimi Tıraşsız Saç Ekimi
WhatsApp icon Instagram icon
×