Ahmet Tektaş Hair Clinic Covid-19 Güvenlik Önlemleri

Ahmet Tektaş Hair Clinic Covid-19 Güvenlik Önlemleri

SON YAZILAR

Ahmet Tektaş Hair Clinic Covid-19 Güvenlik Önlemleri

0,0

Ahmet Tektaş Hair Clinic olarak güvenliğiniz bizim için her şeyden önce gelmektedir. COVID-19’un yaratmış olduğu kaygı ve endişeyi çok iyi anlıyoruz. Bu sebepten dolayı, Size en steril ortamlarda hizmet sunmak için hiçbir tedbirden kaçmayacağımızın teminatını vermek isteriz. COVID-19 ile ilgili gelişmeleri yakından takip etmekteyiz. Bu paylaştığımız bildirim, güncel olarak nasıl tedbirler aldığımızı, bu süreci en iyi şekilde nasıl yönetebildiğimizi Size aktarabilmeyi amaçlamaktadır.
Bu sürecin zorlu tarafları olduğunun farkındayız. İşte bu sebeplerden dolayı hastalarımız ve çalışanlarımız için en üst seviyede koruma ve güvenlik tedbirlerinin mutlaka alınması gerektiğini bilmekteyiz.


Ahmet Tektaş Hair Clinic olarak, hastalarımızın ve çalışanlarımızın temiz ve güvenli bir çevrede olmalarını sağlamak için sterilizasyon, dezenfeksiyon ve genel klinik hijyeni konusunda her türlü tedbiri almaktayız. Uluslararası düzeyde yaşanan zor durumlara rağmen, hastalarımızın saç dökülmesi ve kafa derisi sağlığı ile ilgili endişelerinin devam etmiş olduğunun farkındayız. Bu nedenle kliniğimizce sağlanan saç ekimi ve saç tedavileri hizmetlerimiz siz değerli hastalarımız için yürütülmeye devam edecektir. Bu durumu göz önünde bulundurduğumuzda, Ahmet Tektaş Hair Clinic ekibi olarak, COVID-19 ile devam eden mücadelemiz sonrasında attığımız adımları bilmenizi istiyoruz.


Sizlere en güvenli tedaviyi sağlayabilmek için aldığımız önlemlerden bazıları aşağıdaki gibidir:

Hastalık Belirtileri

Randevu almadan önce hastalara aşağıdaki semptomları olup olmadığı sorulacaktır:

  •  •Ateş, öksürük ve nefes darlığı gibi üst solunum yolu semptomları yaşıyor musunuz?
     
  • •Boğaz ağrısı, baş ağrısı ve koku veya tat eksikliği geçirdiniz mi?
     
  • •Randevular ve testler için kliniğimize gelen hastalara semptomları olup olmadığı hakkında bir dizi soru sorulacak, ateşleri ölçülecek ve maske takmaları istenecektir. Hastalar belirtilen semptomları göstermiyor ise, randevuları kesinleşecek. Eğer hastalar semptomlardan birini bile gösteriyorsa, maske verilip eve gitmeleri sağlandıktan sonra semptomlarını takip etmesi ve tıbbi yardım alması konusunda teşvik edilecektir.

 

Bir hastanın yüksek risk kategorisinde olduğu karar verilirse, online konsültasyon seçeneğimiz devreye girecektir.

Klinikte Maske ve Eldiven Kullanım

• Her sağlık çalışanına prosedürün başında tek kullanımlık maske ve eldiven verilecektir. Bu maske ve eldivenler prosedür süresince giyilecektir.
• Maskeler daima burun ve çeneyi kapatacak şekilde konumlandırılmalıdır.
• Maskenize ve cerrahi eldivenlerinize dokunmadan önce ve sonra el hijyeni sağlanmalıdır.
• Maskeniz, yemek yerken veya içerken temiz ve kuru bir yerde saklanmalıdır.
• Maskeli olsun ya da olmasın, hasta bakım alanlarında başka birine 6 metrelik mesafede yeme ve içme olmayacaktır.

Hasta ve Ziyaretçi Sayısı

Kliniğimize ziyaret şimdilik hasta başına günde bir ziyaretçi ile sınırlandırılmıştır. Ziyaretçilerimiz bazı soruları yanıtlayarak sağlık taramaları yapılacak, ateşleri kontrol edilecek ve maske takmaları istenecektir. Çoğu zaman, bekleme alanında veya başka bir odada tek hasta olacaksınız. Ayrıca, bu konumlardan sterilize edilemeyen ve potansiyel olarak virüs tehlikesi oluşturabilecek dergiler ve gazeteler gibi çeşitli eşyaları kaldırdık. Bununla birlikte, hastaların randevularına eşlik edebilecek konuk sayısını kesinlikle sınırlandırmasını ya da ortadan kaldırmasını talep ediyoruz. Bu gibi ek önlemler, hasta ve ziyaret akışını azaltmak için kliniğimiz tarafından kararlaştırılmıştır.

Kliniğimizin Sterilizasyonu

Klinik olarak, yoğun sterilizasyon ve enfeksiyon kontrol protokollerini her zaman olduğu gibi yakından takip ediyoruz. Bu nedenle saç ekimi prosedürü veya konsültasyon için kliniğimize gelen herkese girişte maske ve eldiven verilmesi kararlaştırılmıştır. Daha önce kliniğimizi ziyaret etme fırsatı bulanlar, en temiz ve en hijyenik saç ekimi kliniği hedefimizi korumak için obsesif bir şekilde çalışmalar yürüttüğümüzü biliyorlar. Bu nedenle, yıllardır tıbbı tesis temizliği için özel çalışmalarımızı sürdürüyoruz.
• Saç ekimi odalarımız , klasik bir ameliyathane odası gibi daima hepa filtreler ile temizlenmektedir. Hepa Filtreler, teknik özellikleri sayesinde mikroorganizmalar da dahil olmak üzere odadaki tüm havayı 2-3 dakika içerisinde temizleyebilirler. Bu sayede operasyon odasında, medikal ekibimiz ve hastamız daima temiz hava soluyabilir.
• İkinci olarak, olarak saç ekimi odalarımızda Ultraviyole C lambaları bulunmaktadır. Operasyonların tamamlanmasıyla lambalar çalıştırılır. Bu lambaların mikroorganizmalara (mikroplara) karşı öldürücü bir etkisi vardır ve saç ekimi odalarımızı bir sonraki operasyona kadar temizlerler.
• Bunlara ek olarak, dezenfektan sıvıları ile operasyon yüzeyleri de dahil olmak üzere tüm saç ekim ünitesi, her operasyonun sonunda temizlenmektedir.
• El dezenfektan alanları tüm giriş noktalarında ve hasta bakım alanlarının içinde bulunmaktadır. Riskleri en aza indirebilmek için, standart bakım sonrası ve gece yapılan temizlik protokollerine ek olarak, kliniğimizdeki bekleme alanlarını, kapıları, ekipman ve prosedür odalarını sürekli olarak dezenfekte ediyoruz.

Fiziksel Temas Kuralı

Sıcak bir karşılama ve el sıkışması kültürümüzün önemli bir parçasıdır. Ne yazık ki bir süreliğine teması sıfıra indirmemiz gerekmekte. Klinik olarak en güvenilir, en temiz ve en hijyenik hizmete sahip olmak için çalışmalar yürütüyoruz. Bu yüzden kısa bir süreliğine sizlere olan saygımızı fiziksel temas ile değil, kelimeler ile göstereceğiz.

Medikal Ekibimiz

Klinik çalışanlarımızdan herhangi biri COVID-19 belirtileri gösteriyor ise, kendi karantinaları sona erene kadar işe geri dönmeleri kısıtlanacaktır. COVID-19 semptomları olan hiçbir çalışanımızın kendi karantina döneminden önce işe geri dönmesine izin verilmeyecektir. Buna ek olarak, pandemi sırasında sizlerin ihtiyaçlarını karşılamaları için ofis çalışanlarımızın evden çalışmalarını sağladık.

Ahmet Tektaş Hair Clinic olarak

Sizler için gereken önlemleri almaya ısrarla devam edeceğiz. “Online Konsültasyon Formu” aracılığıyla uzaktan randevu, takip ve işlem sonrası konsültasyon sunmamızın yanı sıra, sizlere yüz yüze randevular da sağlayacağız. Aldığımız tedbirler sayesinde hastalarımız veya sağlık ekibimizin güvenliği adına endişelenecek hiçbir sebep bulunmamaktadır. Doğru ve yerinde önlemlerin alınmasıyla sizlerin ve çalışanlarımızın güvenliğini sağlayacağımızdan şüpheniz olmasın. Sizlerin, çalışanlarımızın ve genel olarak toplumumuzun sağlığı ve güvenliği kliniğimizin önceliğidir. Herhangi bir sorunuz veya endişeniz varsa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

WhatsApp icon Instagram icon
×