Saç ekimi ne zaman yapılır

1223 GÖSTERİM

Saç ekimi ne zaman yaptırılmalıdır? Saçların tamamen dökülmesi mi beklenmelidir?

Yorum Yap
O.A.
okan alkan

"Sac ekiminde önemli olan donör alanındaki ense verimliliğidir.Sac ekimi yapıldıktan sonra kesinlikle mevcut saclariniz için destek tedavi uygulanması gerekir. Sac dökülmelerini engellemek adına tedavilere düzenli gelindiğinde mevcut saclarinizi de garanti altına almış olursunuz.Sac ekiminde yaşın önemi yoktur.Sac ekiminde önemli olan yaş değil sac ekim yapılacak olan alanların doğru tespit edilmesi ı ve sonrasındaki mevcut saclari için tedavinin belirlenmesidir."

  B.Ö.
  batuhan öztürk

  sac ekimi dört mevsim yapılabilir. Yazın sac ektiren kişilerin bir hafta boyunca saçlarını sıcaktan ve güneşten koruması gerekir. Sac ektiren hastalar klimalı, serin ortamda saclarını koruması gerekir. Sacları ve alnı terlediğinde sac ekim yapılan bölgeye dokunmamalıdır.Sağlıklı ve yeni sacların çıkması için hastaların çok dikkatli ve özenli davranmaları gerekiyor.Sac ekimi yaptıran hastaların sıcaktan, güneş ışınlarından saclarını koruması gerekiyor.Çünkü sac köklerinin bir tutunma evresi var.

   M.A.
   mehmet alalı

   Yılın her dönemi saç ekimleri yapılmaktadır .Bazı dönemler de daha yoğun saç ekimleri yapılmaktadır. Saç ekimi için en önemli konuların başında saç ekimi sonrası bakım gelmektedir. Saç ekimi sonrasında bakım ve uygulanması gereken bazı kurallar vardır. Saç ekimi yaptıranlar bu kuralları ne kadar iyi uygularsa, saç ekimi sonuçlarından da o kadar iyi sonuçlar alacaklardır. Bu nedenle saç ekimi yaptıranlar yada yaptırmayı düşünenler saç ekimi sonrası saçlarına zaman ayırabileceği dönemi seçmeleri de çok önemlidir.

    A.T.
    Ahmet Tektaş

    Başarılı bir saç ekimi için doğru zamanlama oldukça önemlidir. Saç ekimi ne zaman yapılır sorusu saç dökülmesinin seviyesi ile yakından alakalıdır. Saç dökülmesi seviyesi belirli bir noktaya gelmemiş olan kişilerin saç ekimi yaptırması doğru değildir ve yine aynı şekilde saç dökülmesi yoğun bir şekilde devam eden kişilerde de saç ekimi yapılmamalıdır. Bunun temel sebebi estetik kaygılardır. Saç dökülmesi devam eden bir kişiye saç ekimi yapıldığında, dökülmeye devam eden saçlar estetik olmayan ve aynı zamanda alışılmamş bir görüntü ortaya çıkartacaktır çünkü ekilen saçlar dökülmez. Saç ekimi belirli seviyeye gelmemiş olan kişilere yapılan ekim sonrasında dökülme devam ederse yeni ve karışık noktalarda kellikler oluşacak ve çok rahatsız edici bir görüntü ortaya çıkacaktır.

     X
     GÖNDER
     WhatsApp icon Instagram icon
     Yeni Soru Sor