Saç ekimi sonrası ne zaman spor yapılır?

2283 GÖSTERİM

Saç ekimi yaptırdıktan bir sonraki hafta spor yapılır mı? Spor sonrasında yoğun terleme yeni ekim yapılmış saça zarar verir mi?

Yorum Yap
M.B.
mehmet başgül

Saç ekimi sonrasında spor, vücudun aşırı zorlanmasına ve saç köklerinin yerinden oynamasına terlemesine neden olmasının yanı sıra; kan basıncını artırarak, nabzın daha hızlı atmasına, dolayısıyla saç köklerinin yerleştirildiği kanalların kanamasına neden olan bir durumdur. Bu nedenle operasyondan sonra yaklaşık hafif yürüyüş dışında spor yapılması önerilmemektedir.

  K.S.
  Kayseri Saç Ekimi

  Nabız atışlarının artışı yeni ekilen saç köklerinde kanlanmaya sebep olur. Dolayısıyla saç köklerine zarar verir. Buz yüzden belirli bir süre ara vermek gerekir

   A.T.
   Ahmet Tektaş

   Bir hafta süreyle spora ara vermelidir. Bir hafta sonrasında yürüyüş, koşu gibi hafif sportif aktiviteleri yapılabilir. Halter gibi ağırlık kaldırma sporları, çarpma vurma gibi riskler içeren futbol ve benzeri sporlara en az üç hafta ara verilmelidir. Üç haftadan sonra futbol oynanabilir, ancak yine de dikkatli olunmalı topa kafa ile vurulmamalıdır ki ekilen saç kökleri zarar görmesin.

    X
    GÖNDER
    WhatsApp icon Instagram icon
    Yeni Soru Sor