Saç Ekimi Prp Nasıl Yapılır?

1141 GÖSTERİM

Prp nasıl yapılır? Ne zaman yapılmalı?

Yorum Yap
A.T.
Ahmet Tektaş

Saç ekimi işlemi esnasında yapılan PRP, saç ekim işleminin ardından yaranın iyileşmesine ve saç büyümesine hız kazandırmak amacıyla uygulanan bir yöntemdir. PRP tedavisi yöntemi ile ulaşılmaya çalışılan hedef ise, dökülmeye başlamış, gücünü ve sağlıklı yapısını yitiren saç köklerinin yeniden canlandırılmasıdır. PRP tedavisi uygulanan kişilerde saç dökülmesinin azaldığı ve uygulanan bölgede saç tellerinin kalınlaştığı gözlemlenmiştir. Saç ekimi tedavisi sonrasında PRP uygulanan kişilerde, yara iyileşmesi oldukça kısa bir sürede gerçekleşir. saç ekimi ameliyatı ardından ortaya çıkan kırmızı nokta ve kabuklanmalar oldukça çabuk bir şekilde ortadan kalkar ve ekilen saç köklerinin saç uzatma potansiyeli artar

  U.D.
  UFUK DUMAN

  PRP saç ekimi tedavisinde , doku yenilenmesi prensibi ile uygulanan, saç kaybının azaltılmasına ve zayıflamış olan saç köklerinin güçlendirilmesine yönelik olarak gerçekleştirilen bir tedavi biçimidir. PRP saç ekimi tedavisi yönteminde; saçlarıyla ilgili sorun yaşayan kişilerden elde edilen 10 cc ölçeğindeki kan, laboratuvarda ayrıştırılırak kırmızı kan elde edilir. elde edilen bu kırmızı kanda bulunan; akyuvarların, trombositlerin, pıhtılaşma etkenlerinin ve PGF lerin spesifik bir uygulamaya tabii tutulmasıyla PRP tedavisi için ihtiyaç duyulan plazma hazır hale getirilir. Elde edilen plazma saç dökülmesinin başladığı ya da saç köklerinin gücünü kaybettiği kısma enjekte edilir ve PRP uygulaması tamamlanmış olur.

   O.G.
   ozan gönülalan

   PRP tedavisi kişinin vücudundan küçük bir miktar kan alındıktan sonra kanın özel bir işlem ile plazmasının ayrıştırılarak, vücuda enjeksiyon yoluyla geri verilmesi işlemidir. Saç dökülmesi yaşayan kişiler yaptırabilir.

    X
    GÖNDER
    WhatsApp icon Instagram icon
    Yeni Soru Sor