Bingöl Saç Ekimi

Bingöl Saç Ekimi
Bingöl Saç Ekimi
Bingöl Saç Ekimi
Bingöl Saç Ekimi
Bingöl Saç Ekimi
Bingöl Saç Ekimi
Bingöl Saç Ekimi
Bingöl Saç Ekimi
Bingöl Saç Ekimi
Bingöl Saç Ekimi

Randevu Hattı: 0 552 357 42 47

Bingöl Saç ekimi; Günümüz şartlarında bir çok  insan başta genetik ve stres kaynaklı olmak üzere saç dökülmesi ve kellik problemleri yaşamakta ve saç ekimi düşünmektedir. Bazı insanlar için problem olmaktan uzak olsa da bazı insanlar için saç problemi rahatsız edici olabiliyor. Bunlara çözüm ararken piyasadaki bazı bitkisel ve kimyasal ilaçlar, kürler, şampuanlar, losyonlar ve serumlar gibi birçok şey denenebiliyor. Ancak bu saydıklarımızın güvenirliliği ve kalıcılığı henüz kanıtlanmış değildir. İlerleyen teknoloji sayesinde tamamen kalıcı sonuçlar ve tıbbi açıdan kanıtlanmış Bingöl saç ekimi yöntemlerini tercih edebilirsiniz. Bingöl saç ekimi, güçlü ve genetik olarak kişinin dökülmeyen saçlı bölgesinden alınan saçların steril ortamda alınarak saçsız bölgeye aktarılma işlemidir Bingöl Saç Ekimi.

Bu işlem de toplanan saçlar greft olarak adlandırılır ve genetik olarak dökülmemeye kodlanmış bölgeden alınır. Bu saçların yoğun olduğu bölgelere donör bölge adı verilir. Bu bölgeden  toplanan greftler dökülmeye karşı dayanıklı olduğu için saç dökülmesi olan bölgeye uygulansa dahi özelliğini kaybetmez ve genlerini korurlar. Aslında bilindiği gibi saçın dökülmesi ya da dökülmemesi deri ya da belli bir bölge ile ilgili değil saç köküyle ilgilidir.

 Günlük hayatta kullandığımız saç spreyi, jöle, köpük, briyantin gibi ürünleri kullanmakla saç dökülmesinin bir ilgisi yoktur. Bingöl saç ekimi yaptırdıktan sonra da bu tür ürünleri kullanmanızın bir zararı yoktur. Böyle bir zararı olmuş olsaydı donör bölge olarak kullanılan bölgedeki saçlar da bu maddelerden dökülmüş olurdu. Saç dökülmelerin de sık karşılaşılan sebeplerin başında çinko ve demir olmak üzere kan değerlerindeki eksikliklerden kaynaklanabilir. 

 

Bingöl Saç Ekim Tedavisi

Genellikle erkeklerin ilgi gösterdiği saç ekim uygulamaları günümüzde oldukça sık yapılmaktadır. Hem erkekler, hem kadınlar da kolaylıkla uygulanan saç ekim süreci, kliniklerde gerçekleştirilir. Özellikle Bingöl saç ekimi sonrası karşılaşılan görüntü karşısında kişiler özgüvenlerine kavuşabilmektedir. Aynaya baktığında kendilerini çok daha farklı gören ve beğenen kişiler operasyondan çok memnun kalmaktadır.

 

Bingöl Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Bingöl saç ekimi FUT ve FUE olmak üzere iki yöntemle yapılır.

 

Bingöl FUT Tekniği

FUT tekniğinde lokal anestezi uygulandıktan sonra greftler donör bölgeden alınır ve işlem sonrasında donör bölgeye dikiş atılmak için alım bölgesi kapatılır. Bu ekim şeklinde iyileşme süresi uzar ve alım yapılan bölgede dikiş izi belirgin bir şekilde kalır.

 

Bingöl FUE Tekniği

FUE tekniğinde donör bölgeden toplanan greftler tek tek ekim bölgesine nakledilir. İşlem sonrasında bir dikiş uygulanmadığından dolayı bir iz bırakmaz. Dolayısıyla son yıllarda FUE tekniği hızla popülerlik kazanmıştır. Yedi günlük iyileşme süreci sonrası cilt üzerinde hiçbir iz kalmayarak işlem tamamlanmış olur.

Ahmet Tektaş HairClinic FUE Tekniğini kullanmaktadır.

   

Bingöl Saç Ekimi Süreci Nasıl İşler?

Bingöl saç ekimi gerçekleştikten sonra eklenen saçlar uzamaya başlar. İlk bir ay saç tellerin de dökülme yaşanması normaldir. Dökülme sonrasında 3. Aydan itibaren ekilen kanallar canlanır. Saç da uzama başlar ve 6. Ayda yarısı çıkmış olur. Bingöl saç ekiminin tamamı 1 yıl içerisinde tamamlanmış olur.

  

Bingöl PRP ile Saç Tedavisi Nasıl Yapılır?

Günlük olarak normal kabul edilen saç dökülme sayısı 100-150 tel aralığındadır. Eğer ki sayı 100-150 telden fazla ise saç dökülmesi ciddiye alınmalıdır ve bir uzmana danışarak önlem alınmalıdır. Bingöl PRP saç tedavisinde etkili sonuçlar elde edilmesini sağlamaktadır. PRP işlemi sırasında kişinin kendi vücudundan kanı alınıp, bir sürece tabi tutulur bir aletten geçirilir, trombosit denilen saç köklerini besleyecek ve saç köklerini güçlendirecek olan kısım ayrılır ve saç dökülmesi olan bölgeye enjekte edilir.

PRP yöntemi özellikle genetik dökülmelerde etkili olur. PRP ile saç tedavisi genelde 3-4 aylık bir süreçte tamamlanır. 15 günlük periyotlarla 30 dakikalık sürelerde uygulanır.

 

Bingöl PRP’nin Saç Ekimine Etkisi

Bingöl saç ekimi işleminde nakledilen saç kökleri donörda birkaç saat kaldığı için yorgun düşer ve işlem sonrası adaptasyon süreci yaşanabilir. Yeni ekilen greftler de oluşabilecek kayıpları en aza indirmek için en etkili bir yöntemlerden biridir.

Saç köklerin yerlerine yerleşmesini ve yaraların daha hızlı iyileşmesini sağlayan bu yöntem, yeni saç köklerini besler ve güçlendirir.

Düzenli olarak uygulama yapıldığında 1 – 2 ay içerisinde etkisi fark edilmeye başlar. Cansız saç köklerini besleyerek, güçlendirir ve kalınlaştırır.

Saç köklerinde Canlandırıcı özelliğe sahiptir. Bulunduğu alandaki diğer saç köklerini de olumlu yönde etkiler.

 

Bingöl Saç Mezoterapisi

Bingöl Mezoterapi tedavi yönteminde serum patolojik bölge yakınına enjekte edilir. Böylelikle tedavi;
Bölgesel uygulama da kullanılır.
Yan etkisi minumum düzeydedir.
Seans intervalleri ve diğer rutin aplikasyonlarla karşılaştırıldığında daha uzun sürebilir.
Bingöl Saç mezoterapisin de farklı ilaçlar kullanılabilir. İlaçlar Türkiye Sağlık Bakanlığı onaylıdır ve eczanelerde satılır. İlaçların birçoğu bitkiseldir.
İşleme başlama süreci 5 ila 7 seans sonrası pozitif farklılıkları görmek mümkündür. İlk sonuçlar ise 3 ay içinde görülecektir.

 

Bingöl Doğal Saç Çizgisi

Bingöl saç ekiminde, saç çizgisini belirlemek en önemli noktalardan biridir. Belirlenen çizgiye göre mevcut saç yapısına uygun ve aynı yönde ekim gerçekleştirilmelidir.

Bingöl saç ekimi ne kadar yoğun olursa olsun, saç ekimi sırasında hatalı yapılmış olan bir saç çizgisi saçınızın doğal görünmemesine sebep olur. Bu sebepden dolayı saç çizgisini belirlemek, saç ekiminde en önemli unsurlardan biridir.

 

Bingöl FUE Tekniği ile Kimler Saç Ektirebilir?

Bingöl FUE tekniği ile saç ektirme işleminin temel avantajları işlem sonrasında dikiş izi olmamasıdır.

Bu Nedenle;

Saçlarını çok kısa kullanan kişiler için tercih sebepleridir. Çok kısa kesilmiş saçta dahi işlemin izi görülmez. Ancak hasta saçlarını kazıtması durumunda çok küçük izler noktasal şekilde belli belirsiz fark edilebilir. Bu, işlem sonrasında saçın uzama yönü ile ilgilidir. FUE tekniği uygulaması yapılan hastalarda, iyileşme süreci sonrasında iz kalmaz.
Gelecekte yaşanacak olan saç kaybının belirlenemediği genç hastalarda saç ekilecek alan az olduğu için FUE yöntemi tercih edilir.
Daha öncesinde FUT yöntemi ile saç ekimi yapılmış hastalarda, kafa derisinin hassas olması sebep ile ikinci saç ekimi FUE yöntemiyle ekim yapılabilir. Böylece önceki kıl köklerine zarar vermeden, yeni kıl köklerine ulaşılır.
Geniş bir alandan FUT tekniği ile alım yapılmış dikişli bölgeyi kapatma amacıyla FUE yöntemi uygulanabilir.
Erkek tipi saç dökülmeleri (Androjeniik)
Kadın tipi saç dökülmeleri
Yanıklara bağlı olan saç kaybı
Kaza ve ameliyat izleri (Beyin ve yüz germe operasyonu gibi)
Saçlı deride enfeksiyona bağlı geçirilmiş bölgesel saç dökülmeleri
Doğuştan oluşan bölgesel saç kayıpları
Saçın aşırı şekilde gerilmesi sonucu oluşan saç dökülmeleri

Bingöl Saç Ekimi Fiyatları için daha detaylı bilgi için sizleri Kayseri ve Hatay'da bulunan kliniklerimize bekliyoruz. Adres ve konum bilgileri için iletişim kısmımıza bakabilirsiniz. Bingöl Saç Ekimi Fiyatları için online randevu da alabilirsiniz.

Randevu Hattı: 0 552 357 42 47

GÖNDER

Bingöl Saç Ekimi Yorumları

 • Mehmet Yıldız

  2 yıl önce saç ekimi yaptırdım ve bu işleme verdiğim paraya hiç acımadım. İyiki de saç ektirmişim saçlarımı tekrar ve tekrar tarayabiliyorum böyle bir zevk olamaz arkadaşlar.

  5 5stars
 • Deniz Karaçay

  FUE yöntemi ile saç ektirdim ve gerçekten güzel sonuçlar aldım tabi ben FUE yöntemi ile birlikte PRP tedaviside gördüm ve gerçekten çok güzel sonuçlar aldım saçlarım şuan çok iyi bir durumda. Kel değilim saç tellerim kalın ve saç köklerim güçlü.

  5 5stars
 • Kenan Doğuş

  Ben 1 sene önce saç ektirdim saçlarımın durumu iyi şuan bununla ilgili bir şikayetim yok. Doktorumun tavsiyesi üzerine FUT yöntemi ile saç ektirdim güzel de sonuç aldım ancak saçlarımı kısa kestirmede sorun yaşıyorum çünkü dikiş izleri belli ortaya çıkıyor o zaman.

  5 5stars
 • Meliha Şahin

  Ben 4 yıl önce kayseride saç mezoterapisi yöntemi ile tanıştım gerçekten etkili bir sonuç veriyor saçlarım eski halini aldı çocukluğumdaki gibi saçlarım parlıyor ve saç köklerim kalınlaştı. Güzel bir yöntemdir arkadaşlar tavsiye ederim.

  5 5stars
 • Ziya Metin

  Saç PRP si gerçekten çok güzel bir uygulamadır. Saç köklerine uygulanan tedavi ile ölmeye yüz tutmuş saçlarınızı canlandırır ve dökülmesi engellenir.Üstelik tedavide hastanın kendi kanı kullanıldığı için kesinlikle yan etkisi yoktur. Ben saç PRP si ile tedavi oldum şuan saçlarım çok iyi durumda saç dökülmesi durdu ve saçlarım gayet canlı ve sağlıklı.Rahatlıkla saç dökülmesi yaşayan herkese bu tedavi yöntemini sizlere önerebilirim.

  4 5stars
 • Nilgün Beyazıt

  Saç ektirmek için kayseride en iyi saç ekim merkezinden biridir fiyatlar da bana göre çok uygun kesinlikle tavsiye ediyorum.

  4 5stars
 • Ali Doğan

  FUE yöntemi FUT yöntemine göre daha iyi ve daha hızlı iyileşme süreci biraz farklı. Fiyat farkı var ama bu yöntem daha güzel tavsiye ederim.

  5 5stars
 • Birol Sevecen

  Saç ekimi yöntemleri arasında FUE yöntemi kendisini ispatlamış bir yöntemdir. Ben kayseride FUE yöntemi ile saç ektirdim ve gerçekten güzel sonuçlar aldım.

  5 5stars
 • Enes Yılmaz

  Kayseri de FUT yöntemiyle saç ekimi yaptırdım 2 ay sonra saçlarım çıkmaya başladı ve şuan 1 sene oldu saçlarım çok iyi durumda herkese tavsiye ederim.

  5 5stars
 • Mevlüt Saka

  Saç ekimi uygulamasından sonra hayatım değişti diyebilirim arkadaşlar saç ekimi son yıllarda gerçekten kendini çok güzel geliştirdi ve şu anki teknoloji ile birlikte en doğal sonuçları veriyor.

  5 5stars
4,8 10
Adana Saç Ekimi Adıyaman Saç Ekimi Afyonkarahisar Saç Ekimi Ağrı Saç Ekimi Aksaray Saç Ekimi Amasya Saç Ekimi Ankara Saç Ekimi Antalya Saç Ekimi Ardahan Saç Ekimi Artvin Saç Ekimi Aydın Saç Ekimi Balıkesir Saç Ekimi Bartın Saç Ekimi Batman Saç Ekimi Bayburt Saç Ekimi Bilecik Saç Ekimi Bingöl Saç Ekimi Bitlis Saç Ekimi Bolu Saç Ekimi Burdur Saç Ekimi Bursa Saç Ekimi Çanakkale Saç Ekimi Çankırı Saç Ekimi Çorum Saç Ekimi Denizli Saç Ekimi Diyarbakır Saç Ekimi Düzce Saç Ekimi Edirne Saç Ekimi Elazığ Saç Ekimi Erzincan Saç Ekimi Erzurum Saç Ekimi Eskişehir Saç Ekimi Gaziantep Saç Ekimi Giresun Saç Ekimi Gümüşhane Saç Ekimi Hakkari Saç Ekimi Hatay Saç Ekimi Iğdır Saç Ekimi Isparta Saç Ekimi İstanbul Saç Ekimi İzmir Saç Ekimi Kahramanmaraş Saç Ekimi Karabük Saç Ekimi Karaman Saç Ekimi Kars Saç Ekimi Kastamonu Saç Ekimi Kayseri Saç Ekimi Kırıkkale Saç Ekimi Kırklareli Saç Ekimi Kırşehir Saç Ekimi Kilis Saç Ekimi Kocaeli Saç Ekimi Konya Saç Ekimi Kütahya Saç Ekimi Malatya Saç Ekimi Manisa Saç Ekimi Mardin Saç Ekimi Mersin Saç Ekimi Muğla Saç Ekimi Muş Saç Ekimi Nevşehir Saç Ekimi Niğde Saç Ekimi Ordu Saç Ekimi Osmaniye Saç Ekimi Rize Saç Ekimi Sakarya Saç Ekimi Samsun Saç Ekimi Siirt Saç Ekimi Sinop Saç Ekimi Sivas Saç Ekimi Şanlıurfa Saç Ekimi Şırnak Saç Ekimi Tekirdağ Saç Ekimi Tokat Saç Ekimi Trabzon Saç Ekimi Tunceli Saç Ekimi Uşak Saç Ekimi Van Saç Ekimi Yalova Saç Ekimi Yozgat Saç Ekimi Zonguldak Saç Ekimi