Perkütan Saç Ekimi

Saç ekimi işlemi giderek yaygınlaşırken, bu alanda kullanılan teknoloji de giderek geliştiriliyor. Saç ekimi alanında kullanılan FUE tekniğinin daha da geliştirilmiş versiyonu olan Perkütan saç ekimi de, giderek daha çok bilinmeye ve talep görmeye başladı. Perkütan saç ekimini; “İğneli Saç Ekimi” olarak tanımlamak mümkündür. Perkütan saç ekimi için teknik yerine uygulama farkı demek çok daha doğru olacaktır.

Perkütan Saç Ekimi Nedir?

Perkütan saç ekimi, saç ekimi uygulamaları arasında en yeni olanıdır. Perkütan saç ekiminin en ayırt edici özelliği, doğal sonuç vermesidir.

Perkütan saç ekiminde donör bölge, ense kısmıdır. Mikromotor adı verilen cihazla gevşetilen saç telleri cımbıza benzeyen bir aletle toplanır. Teker teker toplanan aç telleri ekime hazır hale getirilir. Nakil bölgesinde, iğne yardımıyla yuvarlak kanallar açılır. Ekime hazır hale getirilen saç kökleri, açılan yuvarlak kanallara yerleştirilir. Açılan kanallar yuvarlak olduğu için saç köklerini daha iyi kavrarken, mikro düzeyde olması sebebiyle de çok daha sık şekilde saç kökü ekimine imkan sağlar.

Perkütan Saç Ekiminin Avantajları Nelerdir?

  1. Perkütan saç ekimi, daha yoğun greft ekimine olanak sağlar.
  2. Ekim için açılan deliklerin mikro düzeyde küçük olması sebebiyle iyileşme süresi oldukça kısadır.
  3. Perkutan saç ekiminde, ekilen kökler nakil alanına daha kolay uyum sağlar, adaptasyon problemi yüzünden oluşan fire minimum seviyeye düşer.
  4. Perkutan saç ekiminde sonuç, mükemmel doğallıktadır.
  5. Daha sık saç ekimi ve daha dar açı imkanı sayesinde; saç ekiminde en önemli faktör olan ön saç çizgisi çok düzgündür. Düzgün hatlı birön saç çizgisi, estetik görünüm ve doğallık sağlar.
  6. Perkutan saç ekimi sonrasında yara izi söz konusu değildir.

Oldukça emek, deneyim ve detay isteyen perkütan saç ekimi, bu sebeple çok yaygın bir uygulama değildir. Çok ince iğneler kullanılarak uygulanan perkütan saç ekiminde, bir seansta en fazla 1400 greft nakli gerçekleştirilebilmektedir. Bu sebeple ekim işlemi diğer tekniklerde olduğu gibi tek seansla bitirilemez.

Hastalarımızın gerekli görmeleri halinde Daha önce saç ekimi yapılmış hastalarımızın röportajlarını seyrettirme veya birebir görüşme olanağı sağlayarak kafanızda kalabilecek sorulara yanıt bulmanızı sağlıyoruz.

Ücretsiz saç muayenesi yaptırmak için sizleri de Ahmet Tektaş Hair Clinic'e bekliyoruz.