Long Hair FUE Saç Ekimi

Long Hair Fue (Uzun Saç Ekimi) Nedir?

En basit anlatımıyla Uzun Saç Ekimi saçların kesilmeden, uzun haliyle çıkarılıp ekilebilmesidir. Bu yöntemde en sağlıklı saç kökleri seçilir, doğru bir şekilde çıkarılır ve saçsız olan bölgeye, doğal saç çıkış yönü dikkate alınarak yerleştirilir. Bu işlemler yapılırken teknik olarak FUE Saç Ekim Yöntemi kullanılarak uzun saç ekimi işlemi uygulanır.

Long Hair Fue (Uzun Saç Ekimi) Nasıl Yapılır?

Bu teknikle, saçın hiçbir kısmı traş edilmez. Başın arkasındaki donör olarak kullanılan saçlar kısaltılmadan uzun olarak alınır, saç ekilmek istenen seyrek veya saçsız alana ekilir.  Bunun dışında operasyonel olarak süreç ve ekim süreleri değişmemektedir.

Uzun Saç Ekiminin en sık tercih olarak, alnın sağ ve sol yanları ve saç tepesinde kullanıldığı gözlemlenmektedir. Bu bölgelerdeki saç dökülmesine bağlı olarak meydana gelen açıklık ve kelleşme durumlarında uzun saç ekimi oldukça kurtarıcı olmaktadır.

Bu seyrekleşen bölgelerde medikal kalem cihazı ile saç ekimi yapılacak bölüm çizilir. Daha sonra ense bölgesinden 500-1000 greft arası bir sayıda alınan ve genetik olarak dökülmeyecek şekilde kodlanan kıl kökleri saçsız bölgeye yerleştirilir.

Farkları ve Avantajları Nelerdir?

  1. Long Hair Fue (Uzun Saç Ekimi Ekimi) yönteminde iz oluşma riski çok daha düşüktür.
    Seans başı ekilen greft sayısı 500-1000 arasındadır. Çünkü uzun saç nakli yapıldığından, bu çok daha dikkat ve özen isteyen bir uygulamadır, diğer uygulamalara göre daha fazla zaman alır ve daha maliyetlidir.
  2. Long Hair Fue (Uzun Saç Ekimi) yöntemi sayesinde saçın kısaltılması veya kesilmesi gibi bir uygulama söz konusu olmadığı için, kişilere sosyal yaşantılarında herhangi bir değişiklik veya kesinti zorunluluğu getirmiyor.
  3. Long Hair Fue (Uzun Saç Ekimi) ile saç ekimi sonrasında oluşan saç yoğunluğu, hastada hızlı ve yüksek derecede olumlu psikolojik etki ve memnuniyet yaratır.
    Saçtaki dolgunluk ve değişim operasyon sonrasında bile hemen görülür.
  4. Long Hair Fue (Uzun Saç Ekimi) ile Saç Ekildikten Sonra Ekim Yapıldığı Anlaşılır mı?

Diğer tüm saç ekimi yöntemlerinde operasyondan sonra kafa derisinde kızarıklık oluşabilmektedir. Fakat Long Hair Fue (Uzun Saç Ekimi) yönteminde saçlar uzunluğu sebebiyle bölgeyi kapattığı için, kızarıklık dışarıdan gözükmez. Operasyon ve iyileşme süreci hastanın yararına olacak şekilde daha kolay ve hızlıdır.

Hastalarımızın gerekli görmeleri halinde Daha önce saç ekimi yapılmış hastalarımızın röportajlarını seyrettirme veya birebir görüşme olanağı sağlayarak kafanızda kalabilecek sorulara yanıt bulmanızı sağlıyoruz.

Ücretsiz saç muayenesi yaptırmak için sizleri de Ahmet Tektaş Hair Clinic'e bekliyoruz.