Sakal Ekimi Kayseri

5,0

Sakal ekimi Kayseri ilimizde yapılmakta olup, sakalı doğuştan nadir çıkan ya da yaşanan bir kaza sebebiyle sakalı çıkmayan insanların başvurdukları bir tıbbi müdahaledir. Özellikle saç ekimi konusu ile ilgili kat edilen mesafe, sakal ekimini de gündemimize getirmiştir.

 

Sakalı olmayan ya da yüzünün bazı kısımlarında sakal eksikliği olan kişilerde bu durum büyük bir sorun oluşturur. Özellikle köselerde, yaş olmasından genç gösterir ve kişinin yüzü erkeksi görünümden uzaklaşır. Köseliğin nedenleri arasında bölgedeki kılların zayıf olması, hormonların yetersiz olması ya da hiç olmaması olarak gösterilebilir.

 

Köselerde hormon tedavisi uygulansa bile başarı oranı oldukça azdır. Bu nedenle köselerde en etkili teknik sakal ekimidir. Ayrıca sakal bölgesinde yara, yanık ya da ameliyat izlerine de ekim yapılabilir. Sakal ekiminin planlı bir biçimde olması gereklidir. Bu nedenle uzmanlarımız, kişinin nasıl bir sakal modeli istediğini öğrenir ve kendi tecrübelerini aktarır. Bir takım tetkik ve testlerden sonra ne kadar greft alınacağı ve hangi bölgeden alınacağı kararlaştırılır. Yapılan plan doğrultusunda kişinin de onayı ile sakal ekim işlemine başlanır.

Kayseri Sakal Ekim İşlemini Ahmet Tektaş Yapmaktadır.